همه چیز در مورد عسل گشنیز

عسل گشنیز

عسل گشنیز از برداشت شهد توسط زنبور ها کارگز از روی گل های گیاه گشینز بدست می آید و اکثر مردم به اشتباه گشینز را فاقد شهد به علت کوچک بودن گل های آن می دانند.

عسل گشنیز از کجا می آید؟

به طور طبیعی این عسل از کشورهایی با تولید/صادرات بالای گشنیز می آید، زیرا زنبورهایی از جمله زنبورهای عسل برای گرده افشانی محصولات گشنیز خود آورده می شوند. محصول جانبی این گرده افشانی عسل گشنیز است که بسته به اندازه عمل اغلب در سطح محلی و جهانی فروخته و توزیع می شود.گشنیز (گشنیز) در بسیاری از نقاط جهان رشد می کند و برخی از بزرگترین صادرکنندگان عبارتند از: هند، چین، افغانستان، اندونزی، ایران، ترکیه، تانزانیا و بلغارستان. در سال 2019 از این صادرکنندگان، چین و هند در بین 6 کشور برتر عسل صادراتی در سراسر جهان قرار دارند که شامل عسل گشنیز می شود.ما متوجه شدیم که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان/خرده فروشان عسل گشنیز در لهستان واقع شده است (چهاردهمین صادرکننده بزرگ عسل در سراسر جهان در سال 2019). در حالی که در بیشتر کشورها می توان آن را یافت، اغلب عسل گشنیز به شکل عسل چند گلی است که عسل جمع آوری شده از چندین گل و گیاه است.این عسل یک عسل تک گل می باشد

 

زنبور ها چگونه عسل گشنیز تولید می کنند؟

لحظه ای که زنبور عسل شهد گشنیز (سیلانترو) را جمع می کند، با آنزیمی در دهان زنبور عسل مخلوط می شود. خود آنزیم به نام اینورتاز یا “آنزیم زنبور عسل” شناخته می شود که از غدد زنبور عسل ترشح می شود. وقتی زنبورهای عسل به کندو برمی‌گردند، شهد گشنیز را که جمع‌آوری کرده‌اند، بین خود می‌گذرانند و شهد را با «آنزیم زنبور عسل» مخلوط می‌کنند.

این باعث کاهش محتوای آب و تبدیل شهد به عسل می شود. سپس عسل گشنیز را در سلول‌های مومی قرار می‌دهند، اما در این مرحله، محتوای آب ممکن است خیلی زیاد باشد. برای کاهش محتوای آب، زنبورهای عسل بال های خود را در بالای سلول مومی قرار می دهند و این به نوبه خود مقداری از آب را تبخیر می کند.

هنگامی که آنها فرآیند را تمام کردند، عسل گشنیز تقریباً کمتر از 20 درصد آب خواهد داشت. سپس درپوش بسته می شود و زنبورهای عسل این روند را دوباره تکرار می کنند.

عسل گشنیز به عنوان یک ضد عفونی کننده

درمان زخم هایی مانند سوختگی و زخم تنها یکی از راه های استفاده موضعی از عسل به عنوان یک ضد عفونی کننده درمانی است. این عسل با جذب آب و کمک به خشک شدن زخم ها می تواند به مهار رشد قارچ ها و باکتری ها کمک کند. گلوکز اکسیداز آنزیمی است که در عسل وجود دارد و این آنزیم می تواند تولید پراکسید هیدروژن را کاتالیز کند. عسل گشنیز خام به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند و از زخم ها در برابر کثیفی و سایر مواد محافظت می کند. استفاده از عسل خام به عنوان یک ضد عفونی کننده به هزاران سال قبل برمی گردد. سالها، حتی قبل از زمان مصر باستان.

عسل گشنیز در مقابل عسل معمولی

این عسل بیشتر به صورت خام فروخته می شود. این بدان معنی است که گرده زنبور عسل، بره موم و سایر ترکیبات مفیدی را که معمولاً با فیلتر کردن خوب حذف می شوند یا در طی فرآیندی که عسل معمولی طی می کند توسط پاستوریزاسیون از بین می رود، حفظ می کند.

در حالت خام، به طور طبیعی حاوی بسیاری از مزایای ذکر شده در بالا، اگر نه همه، خواهد بود. در مقایسه، عسل معمولی همان طعم استاندارد صنعتی را دارد و از فواید حیاتی و خواص تغذیه ای عسل خام بی بهره است. این معمولاً به این دلیل است که عسل “معمولی” تولید انبوه فیلتر شده و پاستوریزه شده است. که متاسفانه بسیاری از عناصر آنتی باکتریال و فعال را از بین می برد. تحقیقات نشان می دهد که فرآوری عسل می تواند سطح آنتی اکسیدان را تا (و حتی بیش از) 30 درصد کاهش دهد.

کاهش این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش اثربخشی عسل گشنیز به عنوان یک عامل ضد باکتری و ضد میکروبی می شود.

فواید عسل گشنیز؟

التیام زخم و سوختگیاثرات مثبت استفاده از عسل خام بر زخم ها و سوختگی ها گزارش شده است.
کاهش مدت زمان اسهالبا توجه به NCBI مصرف عسل خام نشان داده است که شدت و طول مدت اسهال را کاهش می دهد.
جلوگیری از رفلاکس اسیدتحقیقات نشان داده است که با پوشش عسل مری و معده، در واقع می تواند جریان رو به بالا مواد غذایی هضم نشده و اسید معده را کاهش دهد.
مبارزه با عفونت هادانشمندان در سال 2010 گزارش دادند که عسل از طریق پروتئین خود (دفنسین-1) توانایی کشتن باکتری ها را دارد.
تسکین علائم سرماخوردگی و سرفهثابت شده است که عسل ممکن است در تسکین علائم سرماخوردگی و سرفه مفید باشد. سازمان بهداشت جهانی در واقع عسل را به عنوان یک درمان طبیعی سرفه توصیه می کند.
سرشار از آنتی اکسیدانعسل خام با کیفیت بالا حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های مفید است. اینها شامل ترکیبات فنلی مانند فلاونوئیدها و اسیدهای آلی است.
می تواند تری گلیسیرید را کاهش دهدتری گلیسیرید با مقاومت به انسولین مرتبط است و عامل اصلی دیابت نوع 2 است. مطالعات متعدد، مصرف منظم عسل را با سطوح تری گلیسیرید پایین تر، به ویژه زمانی که برای جایگزینی قند استفاده می شود، مرتبط دانسته اند.

این بر اساس عسل خام است. عسل فیلتر شده یا پاستوریزه این فواید را تجزیه کرده و از بین می برد.

آیا عسل گشنیز گران است؟

عسل گشنیز کمی گرانتر از سایر انواع عسل خام است زیرا نسبت به سایر انواع عسل کمیاب تر است.

با این حال، اگر از منطقه ای هستید که مقادیر زیادی گشنیز می روید، عسل گشنیز ممکن است کاملا مقرون به صرفه باشد و پیدا کردن آن آسان باشد. در انگلستان تقریباً 30تا 40 پوند به ازای یک کیلو گرم در دسترس است، و در ایالات متحده، به طور متوسط حدود 10تا 20 دلار به ازای یک کیلو گرم در دسترس است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *