3 روش برای تشخیص عسل طبیعی یا تقلبی است ؟!


متاسفانه در همه اقشار و حرفه ها افرادی سودجوی هستند. و این افراد در این محصول  خود را بیشتر نشان میدهد آن هم به خاطر بازار و و کاربردی که دارد.در رسته زنبورداری و عسل این امر بسیار پیچیده تر ی می باشد . این امر باعث شده که شناخت عسل طبیعی از تقلبی به راحتی صورت نپذیرد.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

برای تشخیص روش های ساده تجربی وجود دارد که بشرح زیر می باشد.

  1. که یکی از آن ها ریختتن عسل در آب سرد است . که اگر عسل طبیعی باشد حالت چسبندگی عسل حفظ می شود و خیلی سخت در آب حل می شود و در حالی که عسل تقلبی به راحتی در آب حل می شود.
  2. روش دیگر که می توان تشخیص داد رس بستن عسل است. عسل طبیعی به دلیل داشتن دیاستاز بعد از مدتی ته نشین می شود و شکرک می زند و عسل مانند روغن دنبه سفت می شود. البته باید یاد آور شده که عسل که تغذیه شکر شده اند هم رس می زنند . خاطرنشان می شوم عسلی که حرارت دیده است رس نخواهد زد.
  3. خیلی ها معتقدند که برگه آزمایشگاه نشان گر کیفیت عسل می باشد این در حالی است که خود این آزمایش ها قابل دور زدند هستند و قابل اتکا نمی باشند.

در آخر خاطر نشان می شویم که تنها راه اعتماد و شناخت زنبوردار می باشد. و این شناخت و تقوای زبنوردار است که باعث میشود محصول خوبی به شما تحویل دهد و در غش در معامله انجام ندهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *