خواص عجیب و باورنکردنی ژل رویال زنبور عسل


ژل رویال چیست؟

ژل رویال ماده ای ژلاتینی، سفید مایل به زرد روشن، کلوئیدی و چسبناک است. بوی خاص و طعمی تند و زننده دارد.  شاه انگبین از دو جفت غده هیپوفارین موجود در طرفین سر زنبوران کارگر جوان ترشح می شود. این ماده  تا سه روز مورد استفاده همه لاروها قرار گرفته و بدون این ماده هیچ لاروی قادر به رشد نیست.  زنبور ملکه دائم از این ماده تغذیه می کند و به واسطه استفاده از این ماده مغذی حدود 5 تا 6 سال عمر می کند. شما میتوانید شما می توانید. شما می توانید برای خرید شاه انگبین به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

خواص درمانی و فواید ژل رویال royal jel

بعضی از مردم از شاه انگبین، به عنوان دارو استفاده میکنند، اما مهم این است که آن را با گرده گل و زهر زنبور عسل اشتباه نگیرید چون اینها، کاملا با هم متفاوت هستند.

ژل رویال دارای ویتامین های گروه B9,B12,B1,B2,B3,B5,B6,B7,B8,A,C,E و مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، سیلیسیوم، فسفر

مواد موجود در ژل رویال
 • آب (بیشترین مقدار)
 • کلاژن
 • کربوهیدرات
 • پروتئین
 • 8 نوع اسید های آمینه ضروری
 • اسید های چرب غیر اشباع مانند هیدروکسی ، دکنوئیک اسید (HAD10)
 • استیل کولین
 • مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، سیلیسیوم، فسفر
 • ویتامین های گروه B9,B12,B1,B2,B3,B5,B6,B7,B8,A,C,E.

خواص بی نظیر ژل رویال

خواص درمانی ژل رویال عبارتند از:

1. تقویت سیستم ایمنی و خنثی کردن واکنش های حساسیتی

بر اساس نتایج آزمایشی منتشر شده در سال 2001، از مجله international Immun opharmacology، شاه انگبین میتواند، به تقویت سیستم ایمنی کمک کند، در این تست، واکنش هیستامین به آلرژن ها فورا سرکوب شد و نشان داد که امکان اینکه شاه انگبین بتواند به کاهش علائم آلرژی فصلی کمک کند، وجود دارد با این حال، هنوز هم تحقیقات بیشتری برای تایید خواص ضد حساسیت شاه انگبین لازم است.

2. کمک کردن به بیماری آلزایمر با ژل رویال

این ماده میتواند حافظه کوتاه مدت را تقویت کند، زیرا ثابت شده است که به طور کلی روی عملکرد اعصاب، نقش تقویتی دارد میدانیم که بیماری آلزایمر، یعنی اختلالات حافظه و یادگیری، برای همین آزمایش برای بررسی تاثیر شاه انگبین روی یادگیری و حافظه در نهاد تحقیقات بیومدیک پیشرفته، مطرح شد. از آنجایی که بافت مغز، اسیدهای چرب اشباع نشده زیادی در خود دارد، که به ویژه در برابر حمله رادیکال های آزاد ضعیف اند، مواد آنتی اکسیدان موجود در این ماده میتواند نقش مهمی در درمان و پیشگیری بیماریهای مختل کننده اعصاب داشته باشد.

آزمایشات انجام شده توسط گروه علوم پزشکی شرق و غرب دانشگاه کیونگ هی، گزارش می دهد که ژل رویال، چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را رفع میکند این تاثیرات ضد پیری روی پوست، با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند.

3. حاوی پرو بیوتیک های مفید می باشد

شاه انگبین ، منبع مهم بیفدو باکتری است، که باکتری های مفید در حفظ سلامت مسیر گوارشی هستند. مطالعات بالینی دیگری مانند ضد سرطان بودن و افزایش ایمنی را نیز به وجود بیفدو باکتری ها در مسیر گوارش ربط داده اند.

4. ژل رویال تسکین دهنده عوارض و مشکلات یائسگی و پس از یائسگی

پژوهش ها، نشان میدهد که خوردن این ماده معجزه گر، میتواند عوارض یائسگی را کاهش دهد و احساس سلامتی را در زنان یائسه بهبود بخشد. ترکیبی از شاه انگبین، روغن پامچال، دامیانا و جنسینگ هم میتواند عوارض یائسگی را کم کند.

5. ژل رویال مناسب برای درمان پوکی استخوان

گروه ارتوپد و ترو ماتولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیوس ترکیه، تاثیر شاه انگبین و گرده گل را، روی کاهش از بین رفتن استخوان ها به دلیل پوکی استخوان، بررسی کردند تراکم مواد معدنی استخوان را اندازه گیری کردند، از بافت ها نمونه برداشتند و نمونه های خون را برای آزمایش جمع آوری کردند، با تصویر برداری از همه این ها در میکروسکوپ الکترونی، میتوان میزان کلسیم و فسفات استخوان ها را مشخص کرد.

تفاوت های آشکار، بین نمونه های یافت شده که سلامت بیشتر استخوان های ستون فقرات و قسمت بالایی استخوان ران در گروه های مصرف کننده ژله رویال و گرده گل را نشان میدهد زیرا فیزیک کلسیم و فسفات در بافت استخوانی در این نمونه ها بیشتر بود.

6. ژل رویال موثر در کمک به درمان زخم ها

تحقیقات، نشان میدهد که شاه انگبین تاثیر قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال 2010، زخمی بلافاصله با غذای ملکه به غلظت های مختلف رسید و تا 48 ساعت تحت درمان قرار گرفت.

همینطور کوچ یاخته ( فرایندی پایه ای، در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم، مورد بررسی قرار گرفت؛ کوچ یاخته های فیبروبلاست، پس از گذشت 24 ساعت از ایجاد زخم، شروع شد و درمان با شاه انگبین  به طور قابل توجهی، سرعت آن را بالا برد. فیبرو بلاست، سلولی در بافت بهم پیوسته است، که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید میکند و باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرایند درمان زخم میشوند.

7. بهبودی نازایی در میان مردان با ژل رویال

فواید شاه انگبین  روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی شد و همچنین تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آنها، در این آزمایش آنالیز شدند و نتایج نشان دادند که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری جنس نر را بهبود ببخشد.

8. ژل رویال کاهش دهنده ناراحتی و مشکلات غشا مخاطی

تحقیقات، نشان میدهد که ژل رویال میتواند به بیماران تحت پرتو درمانی و شیمی درمانی کمک کند و همینطور با استفاده از آن به صورت دهانشویه، میتوان موکوزیت دهان را بهبود ببخشد که این تاثیر به خاطر خواص ضد التهابی و یا آنتی اکسیدانی آن است.

9. ژل رویال مناسب برای درمان دیابت

در یک آزمایش، با افراد رندوم، چهل بیمار مبتلا به دیابت نوع 2، موظف به خوردن روزانه ده گرم ژل رویال یا یک عدد قرص پلاسیبو به صورت ناشتا شدند با اینکه اثرات فوری نبودند و پژوهش های بیشتری در این مورد نیاز است، تغییراتی در درجه گلوکز خون صورت گرفت، که میتواند برای دیابت نوع 2 مفید باشد یعنی، این ماده میتواند یک درمانگر طبیعی برای دیابت باشد.

10. ژل رویال برای افزایش طول عمر

مصرف مداوم شاه انگبین خالص سبب افزایش قدرت سیستم ایمنی و افزایش طول عمر می گردد. برای مصرف ژل رویال بصورت مداوم پس از 3 ماه مصرف یک دوره 1 ماهه این ژل را قطع کرده و بعد از این مدت دوباره مصرف کنید.

11. ژل رویال مناسب برای درمان بیماری های عصبی

شاه انگبین حاوی ویتامین هایی مانند B Complex، هورمون های طبیعی، مواد معدنی، اسید فولیک و برخی اسید های چرب است و بر روی مغز و سیستم عصبی اثر مثبت دارد و سبب کاهش دردهای میگرن، درمان افسردگی، کاهش استرس و بی خوابی های شبانه، بهبود ضعف اعصاب، اختلالات روانی می شود.

12. ژل رویال کاهش دهنده کلسترول خون

این ماده  با افزایش سوخت و ساز چربی، کلسترول را کاهش می دهد.

13. ژل رویال کاهش کم خونی

مصرف شاه انگبین با افزایش سطح تستوسترون سبب افزایش گلبول های قرمز و کاهش کم خونی می شود.

14. ژل رویال کاهش دهنده عوارض شیمی درمانی

عوارض جانبی درمان سرطان و شیمی درمانی، زخم های دردناک و زخم های دهانی است. مصرف شاه انگبین سبب بهبود زخم های دهان و کاهش زمان بهبودی خواهد شد.

15. ژل رویال جلوگیری کننده از تصلب شرائین

با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در سرخرگهای قلب انسداد ایجاد می شود. (HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ باعث کاهش فشار خون شده و از تصلب شرائین پیشگیری می کند.

16. ژل رویال و خشکی چشم

مصرف غذای ملکه  سبب افزایش ترشح اشک شده و برای درمان خشکی مزمن چشم عالی است.

17. ژل رویال  و میکروب کشی

این ماده  دارای اسید چرب غیر اشباع (HAD10) است که به  ضد باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس، اشرشیاکلی، سالمونلا تیفی (عامل حصبه) عمل میکند و برای درمان عفونت های ویروسی موثر است. در ژل رویال پروتئین قوی به نام (Riyalisin) است که بر باکتری های گرم مثبت اثر می گذارد.

18. ژل رویال  و کاهش فشار خون

این ماده  به دلیل داشتن (HAD10) سبب کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ و کاهش فشار خون می شود. استیل کولین موجود در ژل رویال باعث گشاد شدن رگ های خونی و کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند می گردد.

19 . ژل رویال  و تاثیر آن بر خستگی

این ماده به دلیل ترکیبات آن دارای مواد بسیار مغذی و انرژی زا می باشد و برای از بین بردن خستگی و ضعف بدن بسیار مفید است و در بهبود خستگی ناشی از انواع بیماری ها مانند سرطان و ام اس موثر می باشد.

20. ژل رویال و درمان چاقی

این ماده  با کنترل متابولیسم بدن تاثیر فوق العاده ای در درمان چاقی دارد و یکی از بهترین راه حل ها برای کنترل چاقی کنترل متابولیسم بدن می باشد. مصرف شاه انگبین باعث افزایش گرمای تولیدی بدن و افزایش سوخت و ساز می شود.

مقدار مصرف چقدر است؟

مقدار مصرف ژل رویال به فاکتورهای زیادی مانند سن مصرف کننده، سلامتی و شرایط دیگر او بستگی دارد اما مصرف هر ظرف 125 گرمی باید یک هفته و نیم طول بکشد.

 • کودکان بیش از یک سال 1 گرم قبل از صبحانه
 • بزرگسالان 1 تا 3 گرم در سه وعده قبل از غذا
نحوه مصرف این ماده معجزه گر

برای استفاده از خواص ژل رویال، دو ظرف 125 گرمی عسل، از هر ظرف را با 6 گرم شاه انگبین مخلوط نموده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از این مخلوط زیر زبان قرار داده تا با بزاق دهان مخلوط گردد. برای کودکان از مقادیر کمتری 1 تا 2 گرم ژل رویال در 125 گرم عسل استفاده می شود.

مصرف این ماده  باید به صورت دو دوره درمانی بیست و یک روزه، یکی در پاییز و دیگری در بهار باشد. شما می توانید شاه انگبین خالص را به اندازه یک نخود فرنگی ریز تا سه هفته هر روز صبح زیر زبان بگذارید.

منبع برخی مطالب: نمناک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *