بهترین رنگ عسل؟

بهترین رنگ عسل؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا عسل در رنگ های مختلف وجود دارد؟ شاید هنگام خرید عسل متوجه رنگ های قهوه ای روشن یا رنگ های کهربایی تیره شده باشید. اما چه چیزی باعث می شود رنگ عسل متفاوت باشد؟ بهترین رنگ عسل کدام است؟ ما اینجا هستیم تا توضیح دهیم.

قدرت گل

عسل از شهد گل به دست می آید. زنبورها با وزوز کردن شهد گل‌های مختلف را جمع‌آوری می‌کنند و آن را به کندوی خود که در آنجا عسل درست می‌کنند، می‌آورند. این گل های منشا هستند که بر رنگ عسل شما تأثیر می گذارند. بسته به نوع شهد گلی که زنبورها جمع آوری کرده اند، عسل می تواند از تقریباً بی رنگ تا قهوه ای تیره متغیر باشد. به عنوان مثال، عسل گندم سیاه تیره و پر است، در حالی که عسل شکوفه پرتقال کم رنگ و شیرین است.

متاسفانه اغلب مردم بر این باورند که هر چه عسل تیره تر باشد خاصیت بیشتر یا اینکه عسل روشن خاصیت کمتری دارد ، در صورتی که نوع رنگ عسل رابطه مستقیم به نوع شهدی که زنور آن را جمع آوری نموده دارد.

برای مثال عسل یونجه و یا عسل خارشتر دارای رنگ روشن و کهربایی می باشد و دارای خاصیت های بسیار بالا به خصوص درمان های بیماری ها کلیوی و مثانه استفاده می شود و بر خلاف آن عسل ترنجبین که از همان گیاه خارشتر بدست می آید دارای رنگی تیره مایل به سیاه می باشد. پس بهترین رنگ عسل یک سوال اشتباه است. مهم طبیعی بودن و خالص بودن آن است.

این یک باور اشتباه است که عسل روشن به معنای خاصیت کمتر و یا عسل تیره به معنای خاصیت زیاد دارد.رنگ عسل فقط به نوع شهدی که زنبور از آن تغذیه کرده برمی گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *