_

تاریخچه دُرّ توس

_

زنبورداری در ایران سابقه دیرینه داشته و یکی از حرفه های اصیل و قدیمی ایرانیها است .دشنه مفرغی منقش به شکل زنبور عسل و متعلق به هشتصد سال قبل از میلاد که در لرستان بدست آمده است و اکنون در موزه شهر بروکسل نگهداری می‌شود، معرف قدمت آشنایی ایرانیها با این حشره مفید است.اما شورع کار دُرّ توس با سه عدد کندو روی پشت بام و برای تامین عسل خانواده شروع شد و به لطف خداوند پس از سال های تلاش توانستیم افزایش در کلنی زنبور و بهبود در کیفیت و تنوع در محصول را داشته باشیم به طوری که آوازه آن به سایر استان ها هم رسید.

_

داستان دُرّ توس

_
_

۱۳۹۴

در این سال با سه عدد کندو شروع کردیم و در اواخر سال بعد  تعداد کندو های زنبور عسل را افزایش دادیم.تا جایی که تعداد کندو ها به حدود ۱۰۰ عدد رسید و توانسیتم با مکان یابی خوب و به موقع عسل های مختلفی جمع آوریم کنیم.

۱۳۹۷

_

بعد از گذشت مدتی طبق  اهداف از پیش تعریف شده اقدام به کار روی سایر محصولات زنبور عسل از قبیل ژل رویال ، گرده گل و بره موم نمودیم تا بتوانیم در زمینه تولیدات زنبور عسل حرفی برای گفتن داشته باشیم.

_

۱۳۹۹

در این سال برای پیش برد اهداف و ایجاد فروشگاه اینترنتی  اقدام به ثبت علامت تجاری دُرّ توس کردیم که انجام امور اداری آن حدود ۲ سال به طول انجامید.

 

_

نگارخانه دُرّتوس

_

کوه ها تربت حیدریه زنبورستان دُرّتوس

کوه ها اطراف مشهد زنبورستان دُرّتوس

شروع بهارهزنبورستان دُرّتوس