سوالات متداول

آیا عسل برای افراد دیابتی خوب هست؟

به طور کلی  تمامی قندها چه طبیعی و چه مصنوعی باعث بالا رفتن میزان قند افراد دیابتی خواهد شد. چیزی که باعث می شود عسل طبیعی برای افراد دیابتی خوب باشد این است که به میزان کم مصرف کنند تا مشکلی برخورد نکنند و اینکه هیچ وقت از عسل های تقلبی یا تغذیه استفاده نکنند.

آیا عسل ارزان کیفیت خوبی دارد؟

ضرب المثلی هست که می گویندهیچ ارزانی به علت نیست.عسل طبیعی و خالص برای اینکه هزینه زیادی برای زنبوردار ایجاد میکند و ممکن است به قیمت تلف شدن کلنی زنبور آن شود دارای قیمت بالا می باشد.

البته از انصاف هم نباید به دور باشیم.

از کجا بفهمی عسل اصل هست یا خیر؟

در این بلبشو بازار عسل های تقلبی و دلالان  شناخت عسل خوب و طبیعی کار بسیار دشواری است.

به صورت کلی اگر عسل خریداری رس زد این بدین معناست که عسل شما کار زنبور عسل می باشد و عسل قابلمه ای (تقلبی) نمی باشد.

به هر حال اولین اصل اعتماد به فروشنده عسل می باشد.

 

بهترین زمان عسل چه زمانی است؟

معمولا عسل را ناشتا  به صورت شربت آبلیمو عسل و یا به صورت خالی مصرف می کنند ولی در بیشتر اوقات حکیم ها طبق بیماری مریض اقدام به دستور خاص جهت مصرف می دهند که باید از آن تبعیت نمود.

دیگر سوالات رایج شما

بهترین زمان مصرف چه زمانی است؟

به صورت کلی مصرف بیش از حد هر ماده هرچند بسیار مفید باعث عوارضی خواهد. چیزی که الان مشهود است این است که عوارض خاصی برای زیاد مصرف کردن عسل در دست نیست.

آیا زیادروی در مصرف عسل عوارض دارد؟

اواسط صبح یا قبل از ظهر به‌دلیل آن‌که برای انجام کارهای روزانه‌ی خود انرژی کافی داشته باشید، نوشیدن نوشابه‌های انرژی‌زا مفید است.

چه نوع عسلی انتخاب کنیم؟

اولین انتخاب دستور حکیم باشد که توصیه به مصرف چه عسلی داده اند. در غیر اینصورت هر عسل که اول با طعم و ذائقه شما مناسب است آن را انتخاب کنید.

برای مثال عسل مرکبات و یا یونحه خارشتر از خوش طعم ترین عسل های می باشد.

آیا شما هم سوالی دارید ؟

لطفا ابتدا سوالات رایج را مطالعه کنید و اگر پاسخ سوال خود را نیافتید، سوال خود را برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت پاسخ شما را ارسال کنیم.

از ما بپرسید ؟!